#

Veri Depolama Çözümleri

Günümüz iş dünyasının en kritik bileşenlerinden biri dijital ortamda bulunan bilgidir. Firma personeli hatta firmanın sahip olduğu bayi kanalı tarafından erişilmesi, güncellenmesi ve firmanın BT departmanı tarafından yönetilmesi, yedeklenmesi ve her an erişim için hazır konumda tutulması gereken bilginin diskte kapladığı alan her geçen gün artmaktadır.

Ayrıca bu bilgilere firma tarafından belirlenen politikalar dahilinde her yerden ve her an erişilebilir olmasının bir zorunluluk halini aldığı günümüzde, bu bilginin yukarıda belirtilmiş olan koşulları sağlayacak şekilde hizmete sunulabilmesi, bilgi erişimine hizmet eden sunucu veya sunucuların lokal disklerinde tutulması ile etkin olarak sağlanamamaktadır.

Bu aşamada bir veya daha fazla sunucunun aynı anda erişebildiği yüksek kapasiteli veri depolama üniteleri devreye girmektedir. BT'ye ayrılan bütçelerin ekonomik şartlar nedeniyle her geçen gün azalmasıyla, hayata geçirdiğiniz her sistemin verimli ve uygun maliyetli olması yaşamsal önem taşımaktadır.

#


Veri depolama çözümleri sanallaştırma altyapısının vazgeçilmez bileşenlerinden birisi olup, sanallaştırma teknolojilerinin sunmuş olduğu bütün avantajların aktif bir şekilde kullanılabilmesi ve bu çözümlerden beklenen performansın en üst seviyeye ulaşmasını sağlamaktadır. İRCOM Bilişim, gerçekleştirmiş olduğu veri depolama projelerinin deneyimi ile müşterilere en doğru çözümleri önermektedir.